Celý příspěvek | Rubrika: Aktuality | Komentářů: 0

Nová ,,máša" je doma!

14. 1. 2012

V Přehořově dvakrát druzí

29. 9. 2011

Poslední soutěž letošní sezony, které se družstvo SDH Vesce zúčastnilo, se uskutečnila dne 17. 9. 2011 v nedaleké obci Přehořov. Opět zde byly vyhlášeny dvě kategorie – kategorie pro PS 12 a kategorie pro PS 8. V obou soutěžích kluci předvedli velmi podařené útoky, ale bohužel výkon stačil „pouze“ na druhá místa. První se umístilo družstvo SDH Libíň, které předvedlo neuvěřitelný výkon především v kategorii pro PS 8. Jejich „osmička“ byla mnohem výkonnější, než kdejaká „dvanáctka“.

Závěr letošní úspěšné sezony se tedy našim hasičům vydařil. Nyní už jen netrpělivě čekají na jaro, kdy snad již začnou trénovat se zbrusu novým strojem, který Obecní úřad Vesce hodlá zakoupit. Zbývá tedy už jen popřát hochům štěstí, aby v silné konkurenci týmů v THL s novou mašinou obstáli a i nadále vzorně reprezentovali naši obec.
[Jana Pavlíková]

Hasiči na vodě

22. 8. 2011

Vesce potřetí v řadě na prvním místě!

6. 8. 2011

Naši hasiči nepřerušili „šňůru“ úspěchů a na soutěži ve Lžíně opět nezklamali! Ačkoliv požární útok nebyl úplně dokonalý, stačil tento výkon na první místo. Po delší době se klukům podařilo dát dohromady kompletní tým, takže se na stroji představil Petr Spišák, savice spojoval Martin Novák, koš nasazoval Marek Palán, rozdělovač měl na starosti Honza Srnec, „béčka“ roztahoval Martin Srnec a s proudnicemi kupředu běželi Pavel Novák a Vojta Žalda.

Mimo kategorie pro „dvanáctky“ zorganizovali lžínští i soutěž pro „osmičky“, které se Vesce taktéž zúčastnila. Bohužel nastal jistý problém se strojem a SDH Vesce skončil na třetím (a zároveň posledním) místě. V této kategorii ovšem nešlo o to vyhrát, ale zúčastnit se!

SDH Vesce opět na prvním místě!

25. 7. 2011

V sobotu 23. 7. 2011 pořádala obec Dírná výroční hasičskou soutěž, jejíž výsledek byl pro nás více než příznivý. Hasiči z Vesce totiž domů přivezli další pohár za první místo! Se zapůjčenou stříkačkou a pravým proudem Michalem Jůzou z Nové Vsi u Chýnova zaběhli kluci na této soutěži absolutně bezkonkurenční čas 19,91 s. Hasičům z Nové Vsi tímto děkujeme za zapůjčení stroje a proudaře.

Mimo podařených sportovních výkonů byla v Dírné k vidění i ukázka historických požárních strojů a oblíbená „pivní štafeta“, které se naše družstvo (jako již tradičně) nezúčastnilo.
Pravidla na dírenské  soutěži byla následující: široké hadice, 2B, nabírání do savic povoleno, savice sešroubované, stroje s max. obsahem 1,6 l, sklopné terče.

Zlaté Tučapy

5. 7. 2011

V sobotu 2. července vyrazili naši hasiči do Tučap. Zde probíhala (jako již tradičně) noční soutěž THL. Nově zde však byla zavedena i soutěž pro PS 12 bez úprav, kterou SDH Vesce vyhráli! Domů tedy hoši přivezli nádherný pohár za první místo. Jelikož naše družstvo nebylo v plném počtu, na levém proudu vypomohl želečský  hasič Jakub Houdek, kterému tímto děkujeme.

Na závěr bych chtěla klukům popřát hodně štěstí na příští soutěži a co nejvíce „zlatých“ umístění!

Ze Skalice bez poháru

4. 7. 2011

Po dlouhé době se družstvo SDH Vesce neumístilo na pomyslném stupni vítězů a ze Skalice přivezlo pouze diplom za páté místo. Soutěže se účastnila družstva se silnými stroji, proto se vestečtí rozhodli zapůjčit si "mašinu" od SDH Bezděčín. S tímto vypůjčeným strojem zaběhli velice slušný útok za 19,9 sekund.  Podotýkám, že se běželo se dvěmi "B" hadicemi, dále se pravidla řídila pravidly THL.