Jdi na obsah Jdi na menu
 

Hasiči na vodě

22. 8. 2011

 V rámci tréninku a za účelem stmelování družstva jsme se vydali na cestu po vodě ze Suchdola až do Soběslavi. Jelo nás osm osob, tudíž čtyři posádky – Martin Novák+Martin Srnec, Honza Srnec+Marek Palán, Pavel Novák+Jana Pavlíková a Dominik Žák+nová posila družstva Honza Pavlík.

První den bylo v plánu doplout pouze ze Suchdola na Majdalenu, neboť jsme usoudili, že na rozjezd tato krátká trasa bohatě stačí. Že řízení a navigace kánoe není zrovna hračka, jsme se přesvědčili hned za první zatáčkou, kde se „cvakla“ posádka Honza Srnec-Marek Palán. Této dvojici se nedařilo ani na peřejích a při boji s pařezem trčícím z vody. Sečteno a podtrženo se Honza s Markem během prvního dne nedobrovolně vykoupali hned třikrát. Navíc v kempu Marek zjistil, že sice má stan, ale jaksi k němu doma pozapomněl tyčky. Tato posádka měla vyloženě podařený start.
Druhý den nás měla čekat trasa Majdalena-Jemčina. Jelikož v odpoledních hodinách měla přijít bouřka, pádlovali jsme tak rychle, až jsme Jemčinu přejeli a v neskutečném lijáku pokračovali dál po proudu. Po pár kilometrech nám bylo jasné, že Jemčina bude nejspíš daleko za námi. Museli jsme se rozhodnout, zda vybalíme stany někde na louce a budeme riskovat pokutu, nebo zda zabereme a dojedeme do dalšího kempu. Nakonec zvítězil kemp. I nadále hustě pršelo, pomalu, ale jistě se blížil západ slunce, nám byla zima, měli jsme hlad, ruce plné mozolů od usilovného pádlování a kemp Hamr stále nikde. Stal se ale zázrak a my za stmívání do Hamru přecijen dorazili, v rukách 33 km pádlování.
Jelikož jsme během jednoho dne ujeli trasu naplánovanou na dny dva, ocitli jsme se náhle až příliš blízko domova, proto jsme nasadili poklidné tempo a z Hamru dojeli do kempu Karvánky. Během této cesty se na absolutně klidné vodě (jak se říká na „oleji“) vyklopily hned dvě posádky. První skončili ve vodě Dominik a Honza P., neboť druhý zmiňovaný byl značně „společensky indisponován“ a jaksi neudržel stabilitu. Druhou ponorkou se nečekaně stala kanoe známé firmy Honza S.+Marek.
Na poslední den nám zbyl úsek Karvánky-soběslavská Plovárna. I na takto krátké trase Honza S. a Marek nezklamali a popáté lovili sebe i své věci z řeky (a to cca 200 m před cílem našeho putování). Výlet se zkrátka povedl, počasí nám až na páteční bouřku přálo, a tak se domů vracíme plni zážitků a nových zkušeností. Ahoj!
 
[Jana Pavlíková]
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář