Jdi na obsah Jdi na menu
 

Okresní kolo soutěže v požárním sportu

6. 6. 2011

 

 
Do disciplíny 100 m s překážkami, kterou celá soutěž začala, byli nasazeni: Jan Srnec, Pavel Novák, Marek Palán, Vojtěch Žalda, Jan Baštář a výpomoc z SDH Přehořov Michal Paleček.  Honzovi S., Pavlovi a Markovi se „stovky“ povedly se slušnými časy těsně nad 20 s, Honza B. bohužel uklouzl u rozdělovače a jeho čas byl nad 22 s. Tyto čtyři časy se tedy počítaly do výsledků. Vojtovi a Michalovi se běh příliš nepovedl, první z jmenovaných nespojil hadice a druhý upadl po seběhnutí z lávky. Hoši ale mohli být (a byli) s výkonem spokojeni.
Následující disciplínou bylo 4x100 m – štafeta s překážkami, což byla pro kluky naprostá novinka, nikdy předtím štafetu neběželi a na natrénování měli pouhých pět dní, z čehož čtyři dny pršelo. Navíc některé z překážek ani neměli kde a jak nacvičit. Přes všechny tyto nepříjemnosti se ale kluci nemuseli za svůj výkon stydět. Štafetu běžel Vojtěch Žalda, Marek Palán, Pavel Novák a Jan Srnec. Nebýt drobného zaváhání na předávce mezi Markem a Pavlem a smolné chyby Honzy v posledním úseku, jistě by čas stačil na víc, než na poslední místo v této disciplíně.
Na závěr proběhly požární útoky jednotlivých družstev. SDH Vesce předvedlo skvělý útok, vše sedlo jak mělo, ale výsledný čas stačil „pouze“ na čtvrté místo v této části soutěže. Nutno podotknout, že SDH Vesce bylo jediným družstvem, které zde startovalo s mašinou „dvanáctkou“. A s „dvanáctkou“ se dá „osmnáctkám“ konkurovat jen velmi těžko, přesto to chlapci dokázali.
Celkově se SDH Vesce umístilo na krásném šestém místě a rozhodně nemuselo své účasti zde litovat, a to nejen kvůli umístění, ale i kvůli nasbíraným zkušenostem, které se jistě budou hodit na příští rok. Snad bude klukům pro příště přát nejen štěstí, ale i finanční situace, neboť hasičské vybavení, kterým SDH Vesce disponuje, kluky očividně brzdí v jejich výkonech.
                                                          [Jana Pavlíková]
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář