Jdi na obsah Jdi na menu
 

Okrsková soutěž ve Vlastiboři

28. 5. 2012

 V sobotu 26. května vyrazili naši hasiči do Vlastiboře na okrskovou soutěž. Sice si již v Tučapech pravděpodobně zajistity dostatečně dobrý čas na postup do okresního kola, ale pro jistotu si toužili čas ještě vylepšit.

Vše začalo jako již tradičně "stovkami". První běžel jako již tradičně Marek Palán a jako již tradičně se mu "stovka" nepovedla. Tentokrát byl diskvalifikován za pád z lávky. Poté běžel Honza Srnec a předvedl "stovku" za 20,04 sekundy. Pavel Novák přidal skvělý čas 19,94 s a Vojta Žalda dokočil v čase 20,48 s. Stovky se tedy vydařili výborně.

Jenže pak přišel na řadu požární útok. Hoši nejspíš neunesli váhu situace a chtěli tak moc "dát" dobrý čas, až se jim útok vůbec nepovedl. Marek Palán nenasadil napoprvé koš a menší problém nastal i na rozdělovači. Jak je vidět, trénink a fyzické cvičení není vše, psychika dělá moc. Celkově SDH Vesce zkončil na krásném druhém místě.

Hoši mají ještě možnost vylepšit svůj čas na okrskové soutěži v Želči. Pokud se jim ani zde nezadaří, musíme doufat, že jim čas z Tučap (okolo 85 s) bude stačit.

P.S. Vloni kluci postoupili s časem okolo 89 s. Tento čas předvedli v Želči.