Jdi na obsah Jdi na menu
 

SDH Vesce na "okrese" skončil na třetím místě!

10. 6. 2012

 V sobotu 9. června kluci vyrazili do Tábora na okresní kolo požárního sportu. Postoupili sem s časem, kterého dosáhli na okrskové soutěži v Tučapech.

První disciplinou bylo 100 m s překážkami. Zde ZDH Vesce reprezentovali tito hasiči: Jan Srnec, Pavel Novák, Vojtěch Žalda, Marek Palán, Dominik Žák a Jan Baštář. Čtyř nejlepších časů pak dosáhli oba Honzové, Pavel a Vojta. Vojtovi se dokonce podařilo zaběhnout svůj osobní rekord, jeho čas byl krásných 19,9 s. Nejrychlejší z našich hasičů pak byl Honza Srnec. V této disciplíně jsme byli velmi úspěšní, jediné družstvo, které nás dokázalo překonat, bylo družstvo z Pikova, které již několik let pravidelně vyhrává okresní i krajské kolo a účastní se republikového finále.

Další byla na řadě obávaná štafeta (4x100 m). Letos naše družstvo sestavilo hned dvě štafety. V první štafetě byl Vojtěch Žalda (1. úsek - okno), Marek Palán (2. úsek - bariéra), Pavel Novák (3. úsek - lávka a rozdělovač) a Jan Srnec (4. úsek - běh s hasicím přístrojem). Čas první štafety byl 1 min 4,36 s. Druhá štafeta nastoupila v tomto složení: Dominik Žák, Jan Baštář, Martin Novák a Martin Srnec. Naše druhá štafeta měla sice čas asi o 5 sekund horší, ale i přesto se jim vydařila nad očekávání dobře. Ve štafetě nás překonalo družstvo Nové Vsi u Chýnova a opět Pikov (rozdíl mezi naším časem a časem Pikova byla ale pouhých několik málo desetin sekundy). V této disciplíně jsem tedy skončili na třetím místě.

Poslední, kráslovskou disciplínou byl požární útok. První tři umístěné v požárním útoku dělily pouhé desetiny a setiny sekundy, všichni měli čas mezi 22 a 23 s. První skončil Pikov, druhá Nová Ves a na nás zbylo třetí místo. I celkově jsme tedy skončili na krásném třetím místě, což je velký úspěch. Konečně se naši hoši dočkali odměny za svou píli a vytrvalost, za hodiny strávené tréninkem a přípravami.

Nezbývá, než klukům poděkovat za vzornou reprezentaci obce a popřát jim mnoho dalších úspěchů do budoucnosti!

 

imag0208.jpg

A pohár je doma! 3. místo - Okresní kolo v požárním sportu

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář